UWAGA! Dołącz do nowej grupy Sosnowiec - Ogłoszenia | Sprzedam | Kupię | Zamienię | Praca

Apel samorządowców Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii do Prezydenta RP


Przedstawiciele samorządów, a także środowiska akademickie i gospodarcze Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii skierowali apel do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej o podpisanie ważnej ustawy dotyczącej związku metropolitalnego. Ustawa ta zawiera nowelizację przepisów, które mają na celu wzmocnienie kompetencji metropolii oraz lepsze dostosowanie ich do aktualnych wyzwań. W kontekście dotychczasowych osiągnięć metropolii, sygnatariusze podkreślają, że zmiany są konieczne do usprawnienia działań na rzecz mieszkańców regionu.

W apelu zaznaczono, że Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia, jako pierwsza ustawowa metropolia w Polsce, udowodniła swoją skuteczność w organizacji wspólnego transportu publicznego i realizacji projektów ponadlokalnych. Współpraca 41 miast i gmin przyniosła wymierne korzyści dla mieszkańców. Niemniej jednak, doświadczenia wyniesione z ostatnich lat wskazują na potrzebę modyfikacji przepisów, aby jeszcze efektywniej realizować zadania metropolitalne.

Nowe regulacje mają na celu poprawę warunków do integracji usług transportowych, efektywnego planowania inwestycji oraz prowadzenia wspólnej polityki w zakresie przestrzeni i ochrony środowiska. Sygnatariusze podkreślają, że silniejsza Metropolia jest niezbędna do skutecznej transformacji społeczno-gospodarczej regionu, który zmaga się z problemami takimi jak depopulacja i starzenie się społeczeństwa. Wejście w życie nowych przepisów umożliwi samorządom lepszą realizację wspólnych zadań i stworzy solidne podstawy do dalszego rozwoju Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Źródło: Urząd Miasta Sosnowiec


Oceń: Apel samorządowców Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii do Prezydenta RP

Średnia ocena:4.46 Liczba ocen:22


Zobacz Także